sanalbasin.com üyesidir
 


 
 

Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu Bu Haberi Arkadaşınıza Gönderin
ÇAL KAYMAKAMI SELİN SARI TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORÇAL KAYMAKAMI SELİN SARI TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYOR


Bu Haber 608 Defa Okundu ve 0 yorum eklendi.
Eklenme Tarihi : 2019-11-23 09:51:41

ÇAL KAYMAKAMI SELİN SARI TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYOR

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e baş öğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor; 24 Kasım Öğretmenler gününüzü yürekten kutluyorum.

 

Değerli öğretmenlerimiz, sizin de bizzat yaşadığınız gibi eğitim bir sevgi ve şefkat mesleğidir. Öğrencilerine sevgiyle yaklaşmayan öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. Soğuk demir ne kadar dövülürse dövülsün onu şekle sokamazsınız. Eğitimin insanı iyiden yana değiştirmesi gerekir. Bunun sağlanması ise öğretici konumunda olan insanların, sadece sözleri ile değil tutum ve davranışlarıyla, karakter ve duruşlarıyla öğretici, iyiye ve güzele kanalize edici olmaları gerekir.

 

Sizlerin tavır, davranış ve tutumlarınız ya bir fidana verilen ilk can suyu etkisi olarak, ya da çığ oluşmasına sebebiyet veren ilk kar tanesi etkisi olarak toplumda karşılığını bulacaktır. Bizler, kalemi kılıçtan üstün gören bir medeniyetin mensupları olarak tarihin her döneminde eğitime, öğrenmeye ve bilgiye büyük önem vermiş ve en büyük saygıyı öğretmene göstermiş bir milletiz.

 

Müreffeh ve her yönden gelişmiş bir Türkiye ancak eğitime ve öğretmenlerimize verdiğimiz değer nispetinde tesis edilebilir. Eğitim, bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel sorunu değil aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.

 

Öğretmenler geçmişin öğreticisi geleceğin kurucusudur. Onlar, ebediyete hükmederler. Eli öpülesi, hakkını asla ödeyemeyeceğimiz, toplumumuzun en fedakar en saygı değer insanlarıdır.

 

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in; “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin iyi sonuçlar vermesi ancak irfan ordusu ile mümkündür” sözünde de açıkça görüldüğü gibi çağdaş medeniyetler seviyesine irfanlı nesiller ile ulaşılabilir.

 

‘’Siz, kara göklerin yıldızları, Işıtın, yurdumuzu sabaha kadar, Ama düşe kalka ama yiğit ama umutlu, Alın benim gönlümden de o kadar’’

 

Bu anlamlı günde, bu duygu ve düşüncelerle, başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.Çal Halk Eğitim Merkezi Üretimi Maske Siparişi Verebilirsiniz.

ciceksepetikara

Ultra Lüks Neşeli Karışık Hediye Paketi

Yeni Yıla Tatlı Yiyerek Girmeye Ne Dersiniz?
ciceksepetiToyzz Shop TR

patirti

Nike TR

Aliexpress TR

Aliexpress TR

Woohoobox TR

DHgate WW

Kaspersky Many GEOs

fiyatuygun

Woohoobox TR

Sembolgold

Fırsat Me

Destekten

DiscoverCars WW

Drimsim WWAddax TR

Etiketler : cal kaymakami selin sari tum ogretmenlerin gununu kutluyor

Gezenti Haber Kara Bilişim - ÇAL KAYMAKAMI SELİN SARI TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYOR
Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum eklendi.


  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİÇaldan

Kölle Var Buyrun!

Kölle Var Buyrun! - ( 2018-02-16 16:00:57 )
YAVRU KÖPEKLERE SAHİP ÇIKILDI - ( 2018-02-22 14:53:36 )
KUMRAL MESİRELİĞİ TUVALETLERDE TEMİZLİK YAPMIŞLAR - ( 2018-02-25 21:38:23 )
AKCAN’DAN KEŞKEK YEDİLER - ( 2018-02-25 21:42:59 )
Evin Bahçesinde Mantar Yetişiyor - ( 2018-02-27 09:44:17 )
2017'de - 2018'de - ( 2018-03-01 23:12:09 )
YUKARISEYİT MUHTARI - ( 2018-03-06 08:41:09 )

Anasayfa |  Resim Galerisi |  Haberler |  İletişim  |  Künye

2018 - 2020 © Kara Bilişim Bünyesindedir... Telif ve Haber Hakları Kara Bilişime Aittir...