sanalbasin.com üyesidir
 


 
 

Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu Bu Haberi Arkadaşınıza Gönderin
MEME KANSERİ ERKEKTE OLMAZ DEMEYİNMEME KANSERİ ERKEKTE OLMAZ DEMEYİN - MEME KANSERİNE DİKKAT


Bu Haber 600 Defa Okundu ve 0 yorum eklendi.
Eklenme Tarihi : 2020-10-03 16:59:17

TEKDEN BİLGİLENDİRİYOR! MEME KANSERİNE DİKKAT

 

TEKDEN HASTANESİ AÇIKLADI! HER 8 KADINDAN BİRİNDE GÖRÜLÜYOR

 

TEKDEN HASTANESİNDEN UYARI! SADECE KADINLAR DEĞİL ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİR

 

 

 

Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Tekin 1-31 Ekim Dünya Meme Kanseri Farkındalık ayı nedeniyle bilgilendirmelerde bulundu. Op.Dr.Mehmet , “Tekin her 8 kadından 1’inde görülmektedir” dedi.

 

1 Ekim 31 Ekim arasında gerçekleşen Dünya Meme Kanseri Farkındalık ayının başlaması ile birlikte Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Tekin, hastalığın belirtilerini ve tedavilerini anlattı. Op.Dr.Tekin,”Ayda bir elle kendinizi kontrol edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

“GENETİK OLARAK 3-5 KAT RİSK VAR”

 

Genetik olarak meme kanseri riskinin 3 ila 5 kat artığını belirten Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Tekin,”Ekim ayı dünyada Meme Kanseri farkındalık ayı olarak bilinmektedir. Meme kanserleri kadınlarda en sık görülen kanserlerin başında gelmektedir. 8 kadından en az birinde hayatının belli bir döneminde görülmektedir. Günümüzde meme kanseri tedavisi mümkündür. Ancak bu tedavide diğerlerinde olduğu gibi erken tanı önemlidir. Bunun yanı sıra genetik olarak ta anne,teyze ve kardeş gibi kişilerde görülmüş meme kanseri kişilerin yakalanma oranını 3 ila 5 kat artırmaktadır” dedi.

 

“KENDİ KONTROLÜNÜ YAPMALI”

 

Düzenli olarak kişilerin kendilerini kontrol etmeleri gerektiğini belirten Doktor Tekin,”Meme kanserlerinin teşhisinde en etkili yöntem kişinin kendini kontrol etmesidir. 20 yaşından sonra her ay kendi kendini kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmelidir. Ele gelen kitle, meme başında çökme, meme ucundan kanlı akıntı,deride portakal kabuğu görünümü şüpheli görülen durumlardır. Bu durumu gözlemleyen kişilerin acil olarak hekimlerine başvurmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

“ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ”

 

Meme kanserinin tedavilerinden bahseden Başhekim Op.Dr.Mehmet Tekin,”Meme kanserinin birkaç tedavi yöntemi vardır. Kemoterapi denilen ilaç tedavisi, küçültmek ve ya önce ameliyat sonra ilaç ilerlemiş hastalarda ise ışın tedavi edebilmekteyiz. Kanserden korkmayın geç kalmaktan korkun. Bu konuda erken teşhis çok önemlidir. Korkup çekinecek bir durum yoktur” dedi

 

“ERKEKLERDE DE RİSK VAR”

 

Erkeklerde kanser hücrelerinin daha hızlı yayıldığını söyleyen Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Tekin,”Erkeklerde de nadirde olsa meme kanseri görülmektedir. Kadınlara göre daha hızlı yayılmaktadır. Erkeklerde bu konuda dikkatli olmalıdır. Erkeklerde de şüpheli bir kitle, deride çekilme, meme başında içeri çökme, meme derisinin portakal kabuğu gibi görülmesi gibi şüpheler gözükürse hekimlerine başvurmalarını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

  destekten

Woohoobox TR

DHgate WW

Kaspersky Many GEOs

fiyatuygun

Woohoobox TR

Sembolgold

Fırsat Me

Life is Feudal: Forest Village [CPS] Many GEOs

Modasuma

Destekten

Parfum Mekani TR

DiscoverCars WW

Drimsim WWAddax TREtiketler : meme kanseri erkekte olmaz demeyin

Gezenti Haber Kara Bilişim - MEME KANSERİ ERKEKTE OLMAZ DEMEYİN
Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum eklendi.


  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİDenizli

KONTROLLÜ PATLATILDI

DENİZLİ ULUS'TA BOMBA - ( 2018-03-02 23:01:47 )
YEME DE YANINDA YAT UYGULAMASI BU OLSA GEREK - ( 2018-04-10 17:53:25 )
Deprem! - ( 2018-04-14 15:34:57 )
TKK EMEKLİLERİ İFTARDA BULUŞTU - ( 2018-06-02 16:48:39 )
RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI SAATİ - ( 2018-06-14 17:04:47 )
ÇAMELİLİ DEV ARAMIZDAN AYRILDI - ( 2018-07-18 10:53:22 )
ÇAMELİDEN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL - ( 2018-08-20 15:02:49 )

Anasayfa |  Resim Galerisi |  Haberler |  İletişim  |  Künye

2018 - 2020 © Kara Bilişim Bünyesindedir... Telif ve Haber Hakları Kara Bilişime Aittir...